Usługi księgowe w UK

Jeśli chcemy prowadzić własną firmę w UK to, co mamy zrobić? Na pewno trzeba będzie wiedzieć, jakie dokumenty złożyć. Ogólnie wygląda to tak, że w Wielkiej Brytanii każdy obywatel może spróbować swoich sił w samozatrudnieniu.

To nie jest skomplikowane żeby to zacząć. Otwieramy sobie sklep internetowy i przez trzy miesiące możemy sprzedawać to, co chcemy. Nie trzeba się wtedy rejestrować i niczego zgłaszać. My po prostu testujemy czy nam się to opłaca czy nie. Jeśli nie udało nam się zarobić to likwidujemy sklep i kończymy zabawę. Jeśli udało nam się i sklep odniósł sukces to zanim upłynie trzy miesiące trzeba się zgłosić do urzędu skarbowego. Tam będą mogli nam wyliczyć na postawie naszych przychodów, do jakiej grupy podatkowej się zaliczamy. Ciekawostką jest to, że to, co zarobiliśmy przez te trzy miesiące nie podlega żadnym opłatą. Nie ma też podatku. W Polsce byłoby to nie do pomyślenia. Państwo zabiera większość naszych zarobków, dlatego jeśli ktoś jedzie do UK to jest bardzo zaskoczony, że można żyć normalnie. Jeśli mamy firmę, która ma być na podatku vat to trzeba będzie zgłosić odpowiednie dokumenty do urzędu.

Korzystamy z księgowego
Możemy się na tym nie znać, dlatego wybieramy kogoś, kto nam w tym pomoże. Na pewno polski księgowy w UK idealnie się będzie nadawał do tego zadania. To osoba, która w naszym imieniu wyśle wszystkie deklaracje. My mamy problem z głowy i możemy się skupić na prowadzeniu własnego sklepu. Oczywiście możemy prowadzić również inne działalności jednoosobowe, które podlegają dokładnie takiemu samemu prawu jak wyżej opisane. Pomoc księgowego to dobre rozwiązanie, bo wiemy, że jesteśmy pod dobrą opieką. Ze strony księgowy Londyn – Capital Business Links możemy wziąć numer kontaktowy do firmy księgowej, która jest w stanie nam pomóc. Oni mają kompleksowe usługi, dlatego zawsze są w stanie dać nam to wszystko, czego najbardziej potrzebujemy. Wystarczy zapoznać się z ich ofertą, a sami się przekonamy, że dobrze trafiliśmy i że tutaj otrzymamy dokładnie to, na czym nam zależy.