Nurkowanie w Biebrzy

Biebrzański Park Narodowy jest obecnie uważany za jedno z najpiękniejszych miejsc w naszym kraju, za jeden z tych najpiękniejszych parków narodowych. Udając się w to miejsce, jak najbardziej można tę tezę potwierdzić.

Biebrzański Park Narodowy, a konkretnie rzecz ujmując musimy powiedzieć, że sama rzeka Biebrza to bardzo ciekawe miejsce w kontekście możliwości nurkowania. Ktoś powie, że przecież rzeka nie jest zbyt atrakcyjnym miejscem, aby nurkować, ale to miejsce na pewno przeczy takiemu twierdzeniu. Rzeka to oczywiście nie jest jakiś bardzo głęboki ani też szeroki zbiornik, a poza tym również nie ma możliwości, aby jednocześnie nurkowało bardzo wiele osób (maksymalnie 8 w jednym momencie), ale bez wątpienia jego flora i fauna to coś wyjątkowego, a więc tym samym warto nam zanurkować. Niewielka głębokość sprawia również, że mamy do czynienia z większym bezpieczeństwem, że mamy możliwość szybkiego wynurzenia się. BestDivers jest tym podmiotem, który organizuje wyjazdy do Biebrzańskiego Parku Narodowego, po to, aby móc tam zanurkować w rzece Biebrzy. Nie chodzi tylko o jej główny nurt, ale głównie o zakola, o pewnego rodzaju starorzecza, które zapewniają moc atrakcji. Zanurzając się w wody owej rzeki, możemy uraczyć się widokiem wielu ciekawych ryb słodkowodnych, a poza tym również mamy bardzo bogatą roślinność. Widoczność w rzece jest różna w zależności od aury, od pory roku, ale zasadniczo można ją uznać za przyzwoitą.

Głębokość rzeki miejscami dochodzi do 5 metrów, ale przeważnie mamy 2 do 3 metrów. Na pewno jest to jednak wystarczające, aby móc mówić o atrakcyjnym nurkowaniu. Znacznie więcej szczegółów na ten temat możemy pozyskać ze strony internetowej http://www.bestdivers.pl/fotorelacje/polska/rzeki-w-polsce/splyw-biebrza-lipiec-2016/. Tym samym warto rozważyć tę propozycję, a na nurkowanie niekoniecznie wyjeżdżać w jakieś daleki kraje. W naszej rodzimej Polsce mamy bowiem bardzo wiele ciekawych zbiorników, w których kryje się moc atrakcji, moc niezwykłych atrakcji.