Czym kierować się przy wybieraniu butów trekkingowych?

Gdy zamierza się pozyskać obuwie trekkingowe niezbędne jest przede wszystkim określenie tego jak zamierza się takie buty użytkować. Wpływa to między innymi na parametry, które powinny posiadać kupowane buty. Jednocześnie decydować się można na obuwie wykonane z różnych materiałów.

Syntetyczne materiały a skóra naturalna?

Wybór materiałów, z których wykonane są buty najczęściej zależy od indywidualnych preferencji. Dobrym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na takie materiały, które są w stanie zapewnić odpowiedni poziom wytrzymałości. Najważniejsze jest aby wybierane materiały były dobrej jakości. w tym względzie zarówno skóra, jak też syntetyczne materiały są w stanie zapewnić takie cechy. Natomiast wiele osób woli postawić na skórę naturalną, która może się znacznie lepiej prezentować.

Dodatkowo może ona oferować:
– dobry poziom wytrzymałości,
– wodoodporność,
– oddychanie.

Natomiast syntetyczne materiały są obecnie realizowane przez producentów w taki sposób, który pozwala w coraz większym stopniu zapewnić doskonałe właściwości takich materiałów. Najczęściej takie obuwie jest w stanie sprawdzić się przy codziennym użytkowaniu, turystyce górskiej, jak też przy innych formach turystyki.

Buty z membraną czy bez?

Ważnym pytaniem przy kupowaniu obuwia trekkingowego jest to czy warto postawić na modele z membraną, czy bez membrany. Warto postawić na obuwie, które posiada membrany, gdy chce się zapewnić większą ochronę stopy przez wodą. Takie obuwie doskonale sprawdzi się przy deszczowej pogodzie. Przy występowaniu śniegu takie buty również są w stanie zapewnić znacznie lepsze funkcjonowanie. Natomiast buty bez membrany mogą sprawdzić się lepiej przy wyższych temperaturach. Membrana przy wyższych temperaturach nie będzie w stanie zapewnić tak skutecznego odprowadzania pracy wodnej. W tym względzie buty trekkingowe niskie, które nie posiadają membrany są w stanie znacznie lepiej sprawdzić się przy codziennym użytkowaniu. Obejmuje to choćby wykorzystywanie takie obuwia w miejscu pracy, gdzie jest w stanie ono zapewnić odpowiednią ochronę przed urazami.